Şuan Buradasınız :

Anasayfa / Sembolizm / Semboller / RENKLERİN ANLAMLARI

RENKLERİN ANLAMLARI

Sihirli Us30 Kasım

Önceki Yazı Sonraki Yazı

Sihirli Us

Toplam : 68 Yazı

Toplam Okunma : 183101 Kez

Yazar Hakkında
<%=h_detail.InnerText.ToString() %>

 

RENKLERİN ANLAMLARI
Bu yazı dizisi renklerin hayatımızda ki iyileştirici gücü ve etkileri hakkında olacak. Çevremizde kullandığımız yada kullanmadığımız renklerin yaydığı frekansla bize etkilerini, hastalıklarda ve şifalarda kullanılması gereken renkleri, aslında renklerle ilgili tüm konuları dolayısıyla ışığın hayatımızda ki yerini aktaracağız.
SİYAH
Belki daha önceleri düşünmüşsünüzdür, kendimizi bitkin ya da yorgun hissettiğimizde ya da ne giyeceğimizi bilemediğimizde siyaha gider elimiz, bilmeden biliriz siyah sakinleştirir bu yüzden yas rengidir. Ancak aşırı kullanmak bizi dış dünyaya kapatabilir.  Gösteri dünyasının  çok sık seçtiği bir renktir siyah belki de hem korunmaya hem de dış dünyaya kapalıyım mesajı vermeye ihtiyaçları onlara siyahı seçtirir. Özellikle beyaz ile kullanıldığında bize denge ihtiyacını hatırlatır ve dengemizi kurmamıza yardımcı olur. Siyahı her zaman bir renk ile harmanlamak ya da ufak da olsa bir renk takviyesi almak etkisi arttırır. Siyah tüm renkleri içerir.
BEYAZ
Beyaz saflığı, sadeliği ve şifayı anlatır bize çünkü içinde tüm ışık spektrumlarını barındırır. Yaratıcılığı arttırır ve enerjimizi temiz tutar. Bir şifa  çalışmasına beyaz ile başlayıp beyaz ile bitirmek her zaman fayda sağlar.
KIRMIZI
Kök çakramızın rengidir, aynı zamanda dünyasal hayatımıza etkisi güçlüdür. Kırmızı fiziksel enerjiyi ve isteği arttırır. Ayrıca kan rahatsızlıklarında ve kanı harekete geçirmek istediğimizde kırmızı rengi kullanmak fayda sağlar. Kırmızıyı kullandığımız yerler önemlidir, özellikle dünyevi duygular olan, aşk, cinsellik, tutku gibi duyguların yanında intikam, öfke ve cesareti de arttırır. Yüksek tansiyon hastaları kırmızıyı fazla kullanmamalıdırlar.
TURUNCU
Turuncunun özellikle Budizm’de kutsal renk olarak sayılmasının en önemli nedeni portakalın şekli ve içiyle dışı aynı tek meyve oluşudur. Portakal mükemmelliği temsil eder. Bu nedenle de bilgeliğin rengi olarak da bilinir. Asıl etkisi yaratıcılığı ve sosyalleşmeyi arttırmasıdır. İkinci çakramızın da rengidir. Duygusal felç ve depresyon tedavilerinde ekilidir. Vücudu canlandırmak ve sindirime yardımcı olmak için kullanılabilir. Turuncu özellikle maddenin rengi olarak da ticari hayatta kullanılması gereken bir renktir. Özellikle turuncu logosu olan şirketlerin imajınızda yarattığı etkiyi gözden geçirirseniz ne demek istediğimizi daha rahat anlarsınız.
Çok fazla turuncu sinirlere etki edebilir. Yeşilimsi mavi ile kullanılmasında fayda var.
SARI
Sarı gücün ve güneşin rengidir. Göbek çakrasının rengidir. Kendine güveni arttırır. Hazım sorunlarını çözmede yardımcı olur. Vücudun mide- bağırsak sistemi ile boşaltım sistemini dengelemede etkilidir. Aşırı sarı renk gerginlik yaratabilir. Ancak kendi gücünü kabul etmekte sorunu olanlar sarı renk taşları üzerlerinde taşıyabilirler. ( kaplan gözü, kehribar, sarı akik, güneş taşı vb…
Bir sonra ki yazıda ; yeşil, mavi, çivit mavi, menekşe rengi ve pembeden bahsedelim.

Yazar : Sihirli Us
Okunma Oranı : 1660 Kez Okundu.
Tarih : 30 Kasım
Paylaşın Yazdır Mail Gönder
Önceki Yazı Sonraki Yazı

Yorumlar (0Yorum)

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış !

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

27

Ağustos 2015

8. Ay,31 Gün,35. Hafta