OĞLAK BURCUNDA YENİ AY 1 Ocak 2014

Meltem Güner25 Aralık

Meltem Güner

Toplam : 198 Yazı

Toplam Okunma : 306782 Kez

Yazar Hakkında

1 Ocak 2014 Yeni Ay Oğlak Burcunda
Yeni yıla yeni ay ile giriyoruz, başlamak ilerlemek ve yenilenmek için güzel bir enerji ve sembol.
1 Ocak 2014 saat 13:00 ‘da Oğlak burcunda doğan yeni ay oldukça güçlü, Güneş tarafından tam destekleniyor. 


Ay, yöneticisi olduğu Yengeç burcunun karşısında yer alan Oğlak burcunda zararlı konumdadır. Burada zararlı ile anlatmak istediğimiz kendini ifade edemeyen, iç sesi ile bağlantıda zorluk çeken, duygularını görmezden gelen, duygusallığı zayıflık gören bir yapıya bürünmesidir.
Bu yeni ay bize Oğlak burcu ile bu mesajı iletiyor. Oğlak burcunun yönetici gezegeni olan Satürn kısaca öğretmen olarak tanımlanır ve zamanın yöneticisidir. Hal böyle olunca duygusallıktan çok,  prensip sahibi, planlayan, hedeflerin gerçekleşmesine odaklanan Oğlak burcu ve Satürn tabiatı ile Yengeç burcu- Ay tabiatı birbirine zıttır.
Astrolojide Oğlak burcunun yönettiği ev olan 10.evde babayı ve kariyerimizin hangi alanda olacağını  anlatır, tepe  noktamıza en yakın evdir. Tepe noktamız ise adeta rotamızın gidiş yönünü gösterir bize, bu hayatta  hangi yönde ilerleyeceğimiz orada yazılıdır. Tam karşısında yer alan 4. ve ise geçmiş, köklerimiz, annemiz, evimiz ve kendimizi güvende hissettiklerimizi temsil eder. Burada yer alan Jüpiter tam karşıt durumda doğan aya ve destek bir yana köstek durumunda. Kısacası pek bırakmak istemeyeceğiz geçmişten getirdiklerimizi. Her ne kadar yoğun bir gerginlik enerjisi hakim olsa da bu yeni ay çok güzel şifa ve Rahmet enerjileri ile adeta şemsiye gibi himaye ediliyor. 


Ülkemiz için gündem yine aynı ve hatta mahkemeler, uzak ülkeler ve uzak yollar için edilen ifadeler artarak devam edecek diyor. Gündem, para, toprak, yeme-içme ve sorumluluklarla ilgili olacak. Büyük bir değişimin eşiğine doğru ilerlemekteyiz. Adeta savaş gerginliği içinde, para, ekonomi, mahkemelerle sarsılacak bir ortamda eskiye dair ne varsa ‘’aman değişmesin, aman bir şey olmasın diye bırakamadığımız, uzlaştığımız, istikrar zannederek sustuğumuz’’ işte buralarda zemin kayıp gidecek ayaklarımızın altından. Dolar, borsa ve niceleri alt üst olabilir gibi gözüküyor,bakalım hayırlısı. Korkunun ecele faydası yok, bilelim  çünkü kadersel etkiler söz konusu. 
Ortak mesaja gelirsek;
Aslında değişmesini istediğimiz ancak bunun nasıl olacağını bilemediğimiz konularla ilgili elimizden bir şey gelemediği haller ve durumlarla karşı karşıya geleceğiz. Bunu lütfen negatif bir olgu olarak değil, tam tersi değişimin bir anda bizim umduğumuzdan çabuk ve eskiden arındırarak olacağı düşüncesini anlayınız.
Olaylar olurken mesajını okumaya gayret ediniz, sonu nereye gidiyor, size ne anlatıyor ve hatta ne öğretiyor?
Bu yeni ay haritasında büyük dönüşüm enerjilerine destek olan iki önemli açı var. Zamanı gelmiş şifaların başlama habercisi diyebiliriz kısaca bunlara ve bununla birlikte sorumluluklarını yerine getirmek isteyenlere göksel bir destek var.
Siz,yola çıkmak istersiniz ancak ne zaman ve nasıl olacağını bir türlü bilemezsiniz bazen, işte bu yeni ay yola çıkışa hazırlık yaptırıyor.

 

Yükselen Koç; sizin kariyer evinizde gerçekleşiyor bu yeni ay, belki de çok bunaldığınız bir anda işinizi değiştirmeye, işinize bakış açınızı değiştirmeye sevk edebilir sizi bu yılın ilk yeni ayı, özellikle oğlak yükselen koçlar daha net yaşayacaklar kariyer ile ilgili değişimleri. Kariyer  sadece iş demek değil elbette evlilik de bir kariyer toplum içinde, aynı şekilde evlilik konusunda da değişim enerjilerini hissedecekler. Baba ile ilgili bakış açınız, fark edişinizde yenilenmeler hissedebilirsiniz.


Yükselen Boğa;  Yönetici gezegeniniz Venüs Oğlak burcunda ve geri hareketinde. Çalışma hayatınızın planlı, programlı olması gerektiğini gösteriyor. Eş, ortaklar ve açıkça düşmanlıklarını bildiğiniz kişilerle aranızda olan mahkemeleriniz varsa, sizin lehinize geliyor sonuçlar. Çalışma hayatınızda yardımcılar evinize de desteği hissedeceğiniz bir yılın habercisi bu yeni ay. Aynı zamanda uzak yollar, yurtdışı seyahatleri ile ilgili bildikleriniz bir bir değişiyor.


Yükselen İkizler; size meslek yada işinizin işleyiş biçimi ile ilgili bir zorlama yaşatan biten yılın ardından gelen ilk yeni ay kadersel bir yol açıyor önünüzde şifa veriyor adeta kariyer hayatınıza. Bu hayatta yapmak istediğiniz işe, eşe, ilerlemek istediğiniz yöne karar vermenize destek çıkıyor. İfade ederseniz kendinizi ve dileğinizi bu yıl bambaşka olacak sizin için.

Yükselen Yengeç; Anlaşmalı halde yaşadığınız kimler varsa hayatınızda ^^ eş, anne, baba, ortak vb..^^ bunlarla olan anlaşmalarınızda bir yenilenme ve belki de bir bitiş yaşayacaksınız. Bu bir birlikteliğin bitişi olarak algılanmasın. Kendinize dönerek kendinizi görebilmeniz için yaptığınız bu ruhsal, duygusal ve fiziksel anlaşmaların yenilenmeleri gerektiğini hatırlatıyor yeni ay, bazen gerginliklere sebep olabilir ancak bilin ki bittiğinde, desteklendiğinizi hissedeceksiniz.

Yükselen Aslan; En yoğun etkiyi yardımcılar evinde hissedeceksiniz. Yardımcılarınız, çalışanlarınız, bu hayatta size yardım ettiğini düşündüğünüz kişilerle olan ilişkileriniz, bakış açınızda değişim yaşayabilir ve bu alanda bugüne kadar olmadığı kadar radikal kararlara imza atabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma şekliniz ve günlük iş akışınız da değişebilir. Mecburiyetlerle başlasa da bu süreç çok şanslı hissettirecek destekler göreceksiniz. Bazı Yükselen Aslan burçları aşk  hayatları ile ilgili bir değimi hissedebilirler.

Yükselen Başak; bu yeni ay  için yılın ilk habercisi dersek eğer size mesajı aşk, varsa çocuklarınız yoksa olacak olan çocuğunuzla ilgili diyebiliriz. Yaşadığınız aşk ile hayatınızda oluşacak değişimlerde olabilir elbette ancak çocukları olan Yükselen Başak burçları onlarla ilişkilerine biraz daha özen göstermeli. Çocuk sahibi olamayan ve olmak isteyenler içinse güzel bir dönem niyet etmek için.

Yükselen Terazi; Ev ile ilgili bir niyetiniz varsa, bu yılın ilk mesajı eviniz için geliyor. Ev değişikliği yapmak istediniz ve yapamadıysanız. Ev almak istiyorsanız yada aileniz ile özellikle anneniz ile ilgili özgürleşme yaşamak istiyorsanız size tam destek var gökyüzünden. Geçmişinizden gelen aile sorunları  kısa süreli de olsa gündeme gelebilir. Bunların çözümleneceğini göreceksiniz. Bunların dışında çok çalışmak yüzünden evinizle ve ailenizle yeterince ilgilenemediğinizi düşünüyorsanız, size bu konuda fırsatlar da sunulacak.

Yükselen Akrep; Satürn transitini belki de en yoğun hisseden burçlardan biri olarak bu yeni ay sizin yakın çevre, kardeşler, kardeş kadar yakın gördükleriniz ile ilgili iletişiminize dokunuyor. Geçtiğimiz yıl belki uzaklaştınız, yenilendiniz ve farklılaştınız dış dünya ile olan diyaloglarınızda. Şimdi yenilenme zamanı bu saydığım alanlarda Siz değişimi  kolay kabul edebilen bir yapıda değilsiniz ve bu nedenle kainat size destek olur her zaman ve değişim biraz zorlama ile gelir. İletişim biçiminiz değişecek belki de yazmaya başlayabilirsiniz kim bilir?

Yükselen Yay; Her zaman şanslısınız, geçtiğimiz yıl bazı kayıplar yaşamış olabilirsiniz. Bu yeni ay size sahip olduklarınıza  ‘’sahip çıkmanız’’ gerektiğini hatırlatıyor. İçinizden itirazlar yükseliyor olabilir değişime ve dönüşüme bu sefer pek sizin istediğiniz alanlarda olmadığını düşündünüz belki de ancak kainat hatırlatacak size sahip olduklarınızı ve soracak ki bunların farkında mısın? Yenilenme sahiplendikleriniz  ve sahip olduğunuz maddi değerlerle ilgili, sizin daha rahat hareket etmenize ve özgürlüğü hissetmenize hizmet etti tüm olanlar, yeniyi isteyebilir ve hareketinizi kısıtlamayacak bir halde yaşamınızı tekrardan organize edebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak; Burcunuzda gerçekleşen bu yeni ay sizin kendinizi bu dünyada konumlandırmanızla ilgili bir yenilenme sunuyor. Karşınızdakilerin sizi algılayışında bir değişim yaşacaksınız, aslında bu yenilenme sizin içsel olarak yenilenmenizin dışa yansıması diyebiliriz. Yönetici gezegeniniz Satürn bu yeni ayda bu değişimi destekliyor. Kadersel bir dönemden geçiyorsunuz ve bu belki de yıllardır içten içe istediğiniz bir değişim olacak. Sizin için bambaşka bir alan yaratılacak.
 

Yükselen Kova; Yönetici gezegenlerinizden Uranüs Koç, Satürn Akrep burcunda ve bu yeni ay sırasında her ikisinin de yönetici gezegeni Mars Terazi burcunda. Bana öyle geliyor ki bilinçaltınızda farkında olamadığınız değişmenize, ilerlemenize engel olan her ne ise bunları fark ederek özgürleşeceksiniz. Bu ikili ilişkiler sayesinde de olabilir, mücadeleden çok ifade etmeniz gerektiği muhakkak, ifadelerinizin yumuşak olması yada diplomatik olması önemli.

Yükselen Balık;  rüyalarınızı yazmalısınız, özellikle de yeni yılın ilk yeni ayı ve sonrasında ki rüyalarınız size mesajlar iletecek. Bütünün hayrı için çalışmaya hazır olun. Belki de daha fazla sosyalleşmeniz için zorlayıcı olaylar yaşadınız hatta belki yaşayacaksınız. Siz siz olun dışarı çıkın, hayatın içinde olun. Sosyal çevrenizin yenileneceğini haber veriyor size 1 Ocak 2014 , ne diyelim aşk ararken siz,hayat daha çok insanlık için aşka düş diyecek bu yıl,bilesiniz.

Yeni Ay için Niyet Önerisi;
Eskiyi bırakırken  kucakla Rabbim,
Bırakmama, teslim olmama yardım et,
Sevginle sar, Rahmetinle himaye et,
Yeniye geçerken kolaylaştır her işimizi
Yüreğim sevgiyle, evim bereketle dolsun.
Birliğimiz korunsun, Amin

Yazar : Meltem Güner
Okunma Oranı : 1620 Kez Okundu.
Tarih : 25 Aralık
Paylaşın Yazdır Mail Gönder

Yorumlar (0Yorum)

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış !

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

30

Ağustos 2015

8. Ay,31 Gün,35. Hafta

Yeni AyDiğer Yazılar