JÜPİTER YENGEÇ BURCU TRANSİTİ 2013- 2014

Meltem Güner13 Haziran

Sonraki Yazı

Meltem Güner

Toplam : 198 Yazı

Toplam Okunma : 305241 Kez

Yazar Hakkında
<%=h_detail.InnerText.ToString() %>

 

 

JÜPİTER YENGEÇ BURCU TRANSİTİ 2013- 2014

Jüpiter en bilinen hali ile şans gezenedir. Aslında bir büyüteç gibi dokunduğu her şeyi büyüten bir gezegendir. Yay ve Balık burcunun yönetici gezegenidir. Bu yıl Yengeç burcuna girecek ve burada ki ziyareti 26.Haziran 2013 –  20 Temmuz 2014 arasında devam edecek.

Kısaca Yengeç burcundan bahsetmek isterim; Yönetici gezegeni Ay'dır. Su grubunun  hareket eden kısmını temsil eder, öncüdür. Karşısında Oğlak burcu vardır. Oğlak ne kadar kariyer derse, Yengeç o kadar aile der. Su duyguları anlattığına göre ve yönetici gezegen Ay olduğuna göre Yengeç burcu hızla değişen duygularımızı, duygusallığı temsil eder. Anneliği anlatır. Yengeç'in içinde ki yumuşak dokuyu koruyan sert kabuğu gibi yengeçlerinde zor güvenen, çabuk kırılan, emanet edemeyen, hesap yapan, biraz da dalgalanan bir ruh halleri vardır. Su grubunun duygusal üyeleri olan yengeçler genelde onlara uymayan bir durumda, ürktüklerinde hemen kaçıp giderler. Olay yerinden değilse bile bulundukları halden uzaklaşırlar. Güven onlar için en önemli konudur.Bu nedenle, sürekli üzerlerine titreyen ve himaye etmek isteyen,  koruyucu halleri bazen çocuklarını ve eşlerini bunaltabilir. Anneye, köklerine ve geçmişe oldukça bağlıdırlar. 4. evi yönetir. 

Hepimizin haritasında Ay annemiz ile ilişkilerimizi, duygusal yapımızı anlatır. 4. evde köklerimiz, soyumuz, annemiz, yuvamız ve geçmişimizle ilgilidir.

Jüpiter Transitine gelince; 

Jüpiter Yengeç burcunda yücelir. Bu hepimiz için önemli çünkü Türkiye’nin yükselen burcu yani 1. Evi Yengeç burcudur. Bu demek oluyor ki dış dünyaya gösterdiğimiz yüzümüz, ülke olarak hepimizin birbiri ile iletişimi kısacası algılanışımız ve algılayışımıza vurgu yapacak ve bu konuda şans verecek.
Jüpiter Yengeç burcuna geçer geçmez yani 26 Haziran 2013 tarihinde Merkür yengeç burcunda geri gitmeye başlayacak, bu önemli bir konu Jüpiter burada ki etkiyi büyütecek.
Merkür geri hareketinde iken geçmişte başladığımız ve tamamlanmamış işlere, olaylara ve konulara yoğunlaşarak tamamlamamız konusunda etki eder. Yeni bir şeye başlamak doğru değildir. Merkür geri hareketinde başlanan işler, imzalanan sözleşmeler, planlamalar aksar yada aksilikler oluşur.
Hangi burçta geri giderse o burcun konularına vurgu yapar.
Yengeç burcu; 4.ev yani atalarımız, köklerimiz, ailemiz, annemiz, babamız, yuvamız, mekanlar ve  dünya hayatında sığındığımız yerleri temsil eder. Yönetici gezegeni Ay’dır demiştik. Dolayısıyla bu yıl meydana gelecek Ay tutulmalarını daha dikkatli incelemeliyiz.

Bu yazımda hepimize yansıyacak genel etkilerden bahsetmek isterim.

Ayrıca doğum yıllarına göre Jüpiter transitlerini, burçlara vereceği şans enerjilerini ayrı bir yazıda dile getireceğim.

Yengeç burcunda ki transiti sırasında Türkiye’nin ASC yani yükseleninden geçecek olan Jüpiter toplumsal olarak bizi dikkat çekici ve yıldızımızı yüksek kılacak. Ancak biliyoruz ki Jüpiter ne varsa onu büyütür ve çoğaltır. Bu nedenle büyüteceklerinin bizim için iyi olan olmasını diliyorum.

7 Kasım- 06 Mart Arasında geri hareketinde olacak olan Jüpiter millet olarak bu tarihlerde şansımızı zorlamamamızı istiyor

Jüpiter Yengeç burcuna geçer geçmez toplum olarak bizi en çok ilgilendiren gezegenlerden biri olan Satürn Akrep burcunda ki geri hareketine son veriyor ve ilerlemeye başlıyor. Türkiye’nin haritasında  5. Evde ( gençler, çocuklarımız, sanatsal faaliyetler, yaratıcılık, eğlence, ) yoğunlaşan konuların hepimiz farkındayız.
Bunun yanında güzel gelişmelerin ( umut ediyorum)  yaşanacağı konular; uzak yollar, yabancılar, dinsel konular, turizm, devletin hizmet aldığı kişiler ve kurumlar, hastaneler, hastalıklar ( tedavi bulunacak hastalıklar, devletin kolaylık sağlayacağı sağlık hizmetleri vb…)
Jüpiter ‘in genel olarak şans vererek etki edeceği sektörler;  Turizm, Hizmet sektörü, Yüksek öğrenim, Üniversiteler, tedavi yöntemleri, tanıtım, konut inşaatı ve yatırımları olabilir. 

Dileğim 

Jüpiter Yengeç burcunun yumuşak, sevecen ve koruyucu etkisi ile hepimizi birbirimize yaklaştırsın, Neptün, bir arada kalmamıza  ve esneklikle birbirimizi  farklılıklarımızla kabul etmemize yardım edecek enerjiler göndersin.  Bu transit sırasında ülkemiz ,komşularımız ve sevdiklerimiz sevgiyle  korunsun kollasın ... 

 

Yazar : Meltem Güner
Okunma Oranı : 1715 Kez Okundu.
Tarih : 13 Haziran
Paylaşın Yazdır Mail Gönder
Sonraki Yazı

Yorumlar (0Yorum)

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış !

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

28

Ağustos 2015

8. Ay,31 Gün,35. Hafta