Jüpiter 2014 yılı Aslan Burcu Transiti

Meltem Güner5 Aralık

Sonraki Yazı

Meltem Güner

Toplam : 157 Yazı

Toplam Okunma : 167710 Kez

Yazar Hakkında
<%=h_detail.InnerText.ToString() %>

 

Jüpiter 2014 Yılında Aslan Burcunda
2014 yılında Jüpiter hangi burçta diye merak ediyorsanız 17 Temmuz 2014 tarihine kadar Yengeç burcunda sonrasında ise 11 Ağustos 2015 tarihine kadar Aslan burcunda transitte olacak.

Jüpiter balık ve yay burçlarının yönetici gezegenidir, 9 ve 12. Evlerinde yöneticisidir. Şans gezegeni olarak nitelendirilir, İkizler ve Başak burçlarında zararlı iken Oğlak burcunda ve 10. Evde düşer yani etkisizdir ya da etkisini az hissettirir. Yengeç burcunda ve 4.evde yücelir.
Geçtiğimiz yıl ve bu yılında nerdeyse yarısına kadar Yengeç burcunda yani Anne, duygu, evimiz ile ilgili konular gündemde iken yılın ortasından itibaren Baba, ego , kariyer ( evlilik de dahil)  gündemimize taşıyacak, haydi hayırlısı.
Yönettiği evler ve misyonu açısından egodan çok  bütünün hayrını öne çıkaran, entelektüel ve sipritüel büyümenin, manevi olanın temsilcidir adeta, hatta bir tür koruyucu enerjidir. Hani her şey ters de gitse bir yanınız bilir ya yardım geleceğini bir şekilde, o işten kurtulacağınızı yada bir mucize ister ya bir yanımız, işte o anda Jüpiter devreye girer. Jenerasyon gezegenleri arasında en kısa transite sahip olandır, her burçta bir yıl kalır.
Aslan Burcunda Transitin genel etkilerine bakalım önce;
Aslan burcu  gösteriş ve sahneyi seven bir enerjidir, sahiplenir, cömerttir ve yaratıcılığını göstermek ister. Bu da bize harcamaların bol olacağını, insanların dış görünüşlerine daha çok önem vereceği bir yıl olurken, olayların bir gösteri edasıyla yaşanacağını, gençlerle ilgili konuların gündemde olacağını, yaratıcılık ile ilgili konularda gelişmeler olacağını ve belki de en önemlisi aşkın evini yöneten Aslan’ın bize bol bol aşk haberleri seyrettireceğini hatırlatıyor. Kim bilir belki de aradığınız bir aşk ise size de uğrayabilir. Bir de unutmadan çocuk sahibi olmak isteyenler, umudunu kesenler, bu yıl şansınız sizden yana dönebilir.
*Bu bahsettiğim genel etkiler dışında burçlara ve yükselen burçlarına göre etkilerini ayrı bir yazıda yazacağım.

Jüpiter 2014 yılı enerjisinin başlangıcı; ( Yengeç transiti devam ediyor)

Geçtiğimiz Ağustos – Ekim 2013 tarihler arasında gündemimizde olan, çözümsüz kalan, belki askıya aldığımız hatta belki donup kalmış etkisi ile ilerlemeyen konular üzerinde tekrar düşünme, inceleme ve belki de farklı bir bakış açısı ile tekrar yeniden hareket etme fırsatı bulacağımız zaman aralığı Aralık 2013 – Mart 2014 tarihi işaret ediyor. Özellikle yaz sonunda büyüteç etkisi ile gündeminizde olan konuları hatırlama çalışın ve çözüm için hazır olun.


Nisan- Mayıs – Haziran - Temmuz 2014 
Yukarıda bahsi geçen periyotta gündemimize tekrar gelen konuların yanında, kaçırdığımızı düşündüğümüz fırsatlar, inatla olmasını istediğimiz ancak bir türlü olduramadığımız konuların olmamasının nedenini anlayacağız yada birden önü açılarak ilerleme kaydedilecek.

Ağustos- Eylül- Ekim – Kasım  2014 
Bu dönemde hayatınızda önem kazanan, birden gündeminize oturan yada gereğinden fazla büyüdüğünü düşündüğünüz konulara dikkat edin.  Jüpiter Aslan burcunda transitine başlamasından yaklaşık dört ay sonra Aralık başında retro hareketine başlayacak ve bu hareketine Mart 2015 ‘e kadar devam edecek.
Jüpiter şans gezegenidir evet ama büyütme etkisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Hatta buna abartma bile diyebiliriz. Şansı algılayışımızda hepimiz için farklıklar gösterebilir. Bir kazadan canlı kurtulmak da şans olabilir, istediğiniz fiyata bir ev sahibi olmak da, önemli bir sınavı son anda kaçırmak da şansınız olabilir. O anda anlayamadığınız ancak hayatınızda istediğiniz gibi gitmeyen olaylar nedeniyle değiştirdiğiniz yolunuzun sizin için bir şans olduğunu sonradan anlayabilirsiniz. Birçok astrolog her yıl Jüpiter hangi burçta ise o burçlara şans yağacağını, diğer burçlara da şahane olaylar geleceğini müjdelerler, evet bu bir bakıma doğrudur, kişi elbette bahsi geçen alanlarda korunacak ve kollanacaktır. Ancak acaba onun beklentisi karşılanacak mıdır derseniz? O anda göremese de eminim karşılanacaktır, derim.
Şansımızı doğru kullanacağımız bir yıl diliyorum.

Yazar : Meltem Güner
Okunma Oranı : 9002 Kez Okundu.
Tarih : 5 Aralık
Paylaşın Yazdır Mail Gönder
Sonraki Yazı

Yorumlar (2Yorum)

aslıhan gedik 20.05.2014

Ben aslan burcuyum jüpiteri bekliyorum ne zaman gelecek

Zeynep 03.06.2014

''inatla olmasını istediğimiz ancak bir türlü olduramadığımız konuların olmamasının nedenini anlayacağız'' diye yazdığınız cümle benim için doğrulandı. Nisan ayıyla birlikte birçok konuda inanılmaz bir farkındalık yaşamaya başladım. Nisan'daki festivalde nefes seminerini izlemeye gittiğimi sanıp ondan vazgeçip bir anda sizinle tanıştım ve kısacık konuşmamız ve 1 saatlik seminer sonrası elimde sizden aldığım himalaya tuz lambalarıyla (ki daha önce inanmazdım şifa gücüne) yolda yürürken yüzümde te

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

21

Aralık 2014

12. Ay,31 Gün,51. Hafta