Boğa Burcunda Güneş Tutulması ve Yeni Ay

Meltem Güner8 Mayıs

Sonraki Yazı

Meltem Güner

Toplam : 198 Yazı

Toplam Okunma : 306145 Kez

Yazar Hakkında

10 Mayıs 2013 Cuma günü Boğa burcunun 19. Derecesinde Güneş tutulması var. Güneş tutulmaları aynı zamanda yeni ay zamanlarına işaret eder.
13 Kasım 2012 tarihinde Akrep burcunda gerçekleşen tutulmanın tamamlanması söz konusu. Bu tutulma ile ilgili yazımı astroloji bölümünde bulabilirsiniz.  Bu dönemde neleri çağırmıştınız ya da neleri başlatmıştınız. Onları tamamlayacak bu tutulma. Beklenti ile olan arasında farklar olursa şaşırmayın. Tutulmalar süprizler taşırlar.
Aynı zamanda geçen ay yine akrep burcunda gerçekleşen ay tutulması da bu tutulmaya etkilerini gönderdi.
Boğa burcu madde ve maddede köklenen tarafımızı anlatır. Yönettiği ev madde evidir. Aynı zamanda sahip olduklarımızı yada sahiplendiklerimizi ifade eder. Bu hayattan tat aldığımız yanlarımızı ve madde ile olan ilişkimizi ifade eder. Aslında bu genel mana için böyledir. Ancak hepimizin haritası kendine hastır ve bu nedenle de kişisel olarak tutulmanın etkilerini kavrayabilmek için kişisel astroloji haritalara  bakmak gerekir. Biz daha çok genel etkilerini anlatarak devam edelim.
Güneş erkek yada Rahman enerjiyi temsil ederken, Ay dişi yada Rahim enerjiyi temsil eder. Güneş tutulmalarında, Eril enerjinin önüne geçen dişi enerji ruhumuzun madde ile ilişkisinde dengelenme sağlar. Bu tutulmada Güneş ve Ay boğa burcunda, boğa burunda yücelen ay dünya işlerinde tutulup kaldığımız yanları bırakıp daha çok hislerimize dönmemize çağrı yapacak. Yönetici gezegeni Venüs olan Boğa burcunda ki bu tutulma, dişi yanımız, maddi akışımız ile barışmamızı ve bilinç altında annemize, bu hayata, kadına hatta belki kadın olmaya gizliden sitem eden, kızan, küsen tarafımızı bırakmamızı isteyecek bizden. Anlamazsa insan bırakamaz. Anlamadan idrak, idrak olmadan da dönüşüm olmaz.  Bunun en iyi yolu teslim olmaktır. Bilme halimiz bizi anlamaktan alıkoyar. Kap dolu iken içi bir şey alamaz. Bırakmak boşaltmak için bu tip astrolojik olaylar destek sağlar.

Tutulma sırasında Mars, Ay, Güneş, Merkür, Güney ay düğümleri Boğa da tutulmanın etkisine katılım sağlıyorlar.
Bu ne demek?
Bilemediğimiz eylemlerimiz, maddi hayatta ki korkularımız, ifadelerimiz, ifade edemediklerimiz. Bu hayat içinde taşıdığımız kadersel yüklerden dolayı yüklendiklerimiz, birikmiş enerjilerimiz bir anda boşalabilir. Bu bir rahatlama etkisidir. Nasıl olacağı ise kişisel haritanızda ki gezegen etkilerine bağlıdır.
Ancak hatırlamamız gereken tutulmaların aynı zamanda yeni ay olduğudur. Bu nedenle yeniye geçmek, başlamak ve başlatma ilgili doğru dönemlerdir.  Bu deşarj olma hali bizi yeniyi kabule götürür. Kendinizi izleyin, kabul etmek de en zorlandığınız haller size hangi alanda yeninin size yaklaştığını anlatır.

Dünyasal etkisine gelince;

Bu tutulma Pasifik kıyılarından izelenecek. Bu bölgede gergin ve birikmiş enerjilerin tetiklenmesinde etkili olacak. Bu demektir ki önümüzde ki 6 ay içinde bu bölgede yüksek bir deprem olabilir. Olmayabilir de, bu gerginlik enerjisi aynı bölgede bir patlama yada çatışmaya da sebep olabilir. 

Dolunay zamanı yeni bir tutulma daha gerçekleşecek bu sefer yay-ikizler aksında. 25 Mayıs tarihinde Güneş İkizler burcunda iken ay yay burcunda tutulacak.
Yay burcu dönüşüm evini ve uzak yollarla olan ilişkimizi anlatır.Yüksek öğrenim evini yönetir. Aynı zamanda uluslar arası ticareti, yabancıları anlatır.
Yeni ay doğarken yeniliklere geçelim,
Rahman ve Rahim’in korumasında ve sevgiyle kabulde olalım olanı.

Madde ve ruh arasında sıkışan halimiz denge bulsun,

Dönüşümümüz kolay olsun…
Sevgiler

 

Yazar : Meltem Güner
Okunma Oranı : 855 Kez Okundu.
Tarih : 8 Mayıs
Paylaşın Yazdır Mail Gönder
Sonraki Yazı

Yorumlar (0Yorum)

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış !

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

29

Ağustos 2015

8. Ay,31 Gün,35. Hafta