Ay tutulması TERAZİ Burcunda 15.Nisan.2014

Meltem Güner21 Şubat

Sonraki Yazı

Meltem Güner

Toplam : 198 Yazı

Toplam Okunma : 307569 Kez

Yazar Hakkında
<%=h_detail.InnerText.ToString() %>15 Nisan özel bir gün olsa gerek gökyüzünde en zor açılardan biri T kare formu var.  Ay tutulması üç gezegen retrosunun eşliğinde gerçekleşiyor. Ancak bu etki aslına bakarsanız son nokta etkisi yani bir enerji boşalması söz konusu, ülkemiz açısından baktığımızda ağırlıklı olarak 4. Evde gerçekleşecek  geçmişimiz, bildiğimiz, geleneğimiz, topraklarımız ile ilgili alışkanlıklarımız üzerinde bir özgürleşme ve değişim sağlayacak. Tutulmanın ev sahibi Terazi burcunun yönetici gezegeni Türkiye’nin haritasında 5.evde ve zararlı bir burçta sosyal olaylar konusunda gençlerle ilgili bir gündem olabilir. Ancak Mars, Pluto ve Satürn  geri hareketinde yani bu enerji boşalması bir geçmiş hesaplaşması da olabilir. Adalet ve mahkemelerle ilgili ilginç sonuçlar çıkabilir karşımıza. En önemlisi değişim bir kez daha kapımızda, geçen yıl gerçekleşen tutulmalar sonrasında olanların izleri hala taze iken şimdi ikinci bölüm başlıyor diyebiliriz.
Tutulmanın ev sahibi Terazi burcunun yöneticisi Venüs Balık burcunda ve güzel açılar altında destekleniyor. Satürn ve Chiron da katılıyor ve bir yandan ortalık gerilmişken bir yandan merhamet, affedicilik ve sorumluluk duygusu hissedeceğiz karşımızda ki yansımalarımıza.
Yani her ne kadar gerginlikler eşlik ediyorsa da aslında gökyüzünden müthiş destek gören bir tutulma ile karşı karşıyayız.
12. Evde yer alan Jüpiter bana hastaneler, hapishaneler ve bilinmez olaylarla ilgili hayırlı gelişmeleri işaret ediyor. Tüm Dünya’da değişimin rüzgarları eserken kadınların parmağının bu değişimi çeken ipin ucunda olduğunu gösteriyor.
Büyük değişimler küçük fark edişlerle başlar, sanmayın ki savaş kapımızda tam tersi bu gerginlikler küçük olaylarla başlayarak büyük değişimleri doğuracaklar.
Ancak hatırlamamız gereken kendi içimizde ki değişimin en önemlisi olduğudur.
Özellikle Nisan ayı bu yılın en gergin aylarından birisi 22-23 Nisan ve belki 7-8 Mayıs’a kadar bu gergin enerjiler devam edecek. Burada oluşan olayların rövanşı 8 Ekim 2014 ’de gerçekleşecek Ay tutulmasında alınacak.
TBMM kurulduğu günlerde oluşan bu açılar ülkemizle ilgili bir dönüşüm ve yenilenme enerjilerinin habercisi olabilir diye düşünüyorum.
Bize gökyüzünün mesajına bakalım;

Tüm tutulmalar özgürleşme enerjisi taşırlar. Adı üstünde tutulup kaldığımız noktalarda bizim bırakamadıklarımızı, bıraktıracak. İnşallah biz fark ederek kolayuca kabul ederiz dönüşümü ve değişimi 

Terazi - Koç aksında olacak bu tutulmada egomuzun ''BEN'' dediği yeri söküp atacak yerinden kararlı, AY Terazi burcuyla işbirliği içinde, üstelik dönüşümün patronu Uranüs'te işin için '' BİZ'' demenin, karşımızdakini anlamanın, fark etmenin, idrak etmenin gücünü yaşatacak. Ardından da şifayı, merhameti, hissedişi bırakacak kapımıza hissedemeden biz değişmez dediklerimiz değişiverek.

Koç burcunun başlattığı devinimin Terazi durağında biz dememizin altı çiziliyor. Kılıçları bırakarak, ifadeyle mücadeleye devam etmeliyiz. Bu hayatta kavga, öfke ve itişme bittiğinde mutlu olan yoktur, hala enerjisini boşaltamayan için kin, intikam beslenir o enerjiyle. Oysa karşımızda ki ile dengelenmeden önce kendi içimizde dengemizi kurarsak olayı seyreder, mesajını okur geçeriz.
Bir olayın olmamasında ki hayrı anlamak için bazen kıyıya çekilip geçmesine izin vermek gerekir. Biz önünde durdukça zarar görür bir de üstüne itiraz ederiz. Oysa bittikten sonra olmamasının ne kadar da hayırlı olduğunu fark eder, şükrederiz.
İşte bu dönemde ısrarcılığı bırakıp ya yöntem değiştirmeli yada ters giden her ne ise ondan vazgeçmeliyiz. Dişi ve erkek enerji arasında ki bu gerginlik alma ve verme konusunda temkinli olmamızın faydasına işaret ediyor.
Ne diyelim değişmeyen tek şey değişim…

Soruyorum şimdi size tutulmaya kadar hayatınızda en çok ''BEN '' diye başladığınız, kendinizi haklı bulduğunuz ve uzun süredir mücadele verdiğiniz ancak sonuç alamadığınız, izlerini silemediğiniz, kininizi atamadığınız konuları biliyor musunuz ? 

Bilseniz dahi yazın, alın elinize kağıdı kalemi yazın, bırakamadığınız  kin, yatıştıramadığınız öfkeler, sizi sakinliğin kucağından ateşe atan kızgınlıklar bedeninize ve ruhunuza ne zararlar verdi. Gidenin mesajını okumak yerine kızmak, şikayet etmek sizin de onun gidişini istediğiniz ( bu eski ortak, eş, yakın arkadaş her kimse ) gerçeğiyle yüzleşip kapatın bu defteri yoksa bedeniniz size kapattıracak gündemi hazırlayıverir.

İlahi olandan af dileyip, ondan merhamet isteyip merhamete sırtımızı dönerek yaşayamayız. 

Bence toplum olarak da birey olarak da hoşgörüye kucak açmanın tam zamanı tutulmanın mesajı iletilmeden olmasını diliyorum... 

Sevgiler 

Yazar : Meltem Güner
Okunma Oranı : 4578 Kez Okundu.
Tarih : 21 Şubat
Paylaşın Yazdır Mail Gönder
Sonraki Yazı

Yorumlar (0Yorum)

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış !

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

1

Eylül 2015

9. Ay,30 Gün,36. Hafta