AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI 3 KASIM 2013 HİBRİT TUTULMA

Meltem Güner23 Ekim

Sonraki Yazı

Meltem Güner

Toplam : 198 Yazı

Toplam Okunma : 305984 Kez

Yazar Hakkında
<%=h_detail.InnerText.ToString() %>

 

Akrep Burcunda 3 Kasım 2013 Pazar günü gerçekleşecek.

Bu tutulmaya hibrit tutulma deniliyor nedeni ise parçalı başlayıp  tam tutulma olarak bitmesi. Türkiye saati ile 15:20 – 16:10 arasında gerçekleşecek olan bu tutulma saat 15:45′te maksimumuna ulaşacak.

Güneş tutulmaları yeni aylarda gerçekleşir dolayısıyla yeniye geçiş ve başlama enerjileri taşırlar. Dolunay ile bırakılanlar sayesinde yeni ayda dileklerimize alan yaratılır. 
Tutulmada ilginç olan Akrep burcunun iki yöneticisi olan Mars ve Pluto’nun bu tutulmada sahnede Güneş ile birlikte baş rolde olması ki bu da özellikle tutulmanın gözlemleneceği bölgelerde büyük değişim rüzgarlarına işaret ediyor. 2014 yılı Mart- Nisan aylarına kadar devam edecek bu etki özellikle Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyada yeni başlangıçlara işaret ediyor. Ancak hepimizin bildiği üzere yeninin gelebilmesi için eskinin ortadan kalkması gerekir. İşin içinde Pluto varsa bu  bir dönemin, bir şeklin  aslında bilinenin ölmesi yada yok olması anlamına gelir. Bu sırada dönüşümün efendisi Uranüs , Pluto’ya kafa tutuyor. Eski ister gitsin ister kalsın dönüşümü başlatıyorum diyor ki inanın Uranüs gelince Pluto susar, hayırlısı  diyelim. Parçalı başlayarak tam devam etmesi ise ufak bir değişim gibi gözüken bir takım olayların büyük dönüşüm enerjileri ile tamamlanacağını gösteriyor.  Geçen Mayıs tutulma arkasından olanların izleri  zihinlerimizde iken  zarar görenler yüreklerimizde. 

Ülkeler astrolojisi bizim işimiz değil, ancak bu tutulma hepimizin hayatına ortak etkilerle dokunacağı için bu bilgiyi vermeden geçemedim.


Bence bu tutulma şahane enerjiler taşıyor. Hayat nereden baktığımız ile o kadar ilgili ki bu konuda eşimle birlikte yaptığımız bir grup çalışması var  adı ‘’ ifade tamiratçılığı’’ , her seferinde bizler de yepyeni fark edişler yaşıyoruz,  kelimelerle oynadığımız kader oyunlarının içinden çıkanları gördükçe ifadelerin gücü çok daha önem kazanıyor. 
Zorluk var mı derseniz ‘’zor kabul edişler ‘’var derim.
Özellikle gündelik hayatımızı değiştirebilecek bir takım değişiklikler ve olan tüm dönüşüm enerjisine içeriden kabulü sorun edebilecek duygu engellerimiz olabilir.
Bu demek ki bir halden bir hale geçişte yaşayacağımız duygusal dalgalanmaları fark ederek kendimize eziyetten uzak durabiliriz. Olacak olan olur. Direnç sadece bizi andan alır ve hırpalar.Oysa kabul ediş kıyıya alır ve kolaylıklar kapısını açıverir. 

Tutulmanın bize olan mesajına gelecek olursak; 
Mars savaşkan yapısı ve bu tutulmanın patronlarından birisi olarak chiron ile pek olumlu açılarda değil. Bu demek oluyor ki geçmiş yaralara, şifa bekleyen taraflara dokunuşlar olabilir ve  o anlarda canımız yanabilir.

Jenerasyon gezegenleri hariç neredeyse tüm gezegenler Akrep burcunda sanki Akrep ne derse o olur diyen bir gökyüzü hakim itirazı olan yok gibi bir tek dönüşümün can acıtıp acıtmaması ile ilgili bir itişme var Pluto ile Uranüs arasında. Tam yapamam kabul edemem dediğimiz anda bir bakmışız o kabul edemem dediğimiz olmuş ve de iyi ki de olmuş. 

Bu arada kabulün ve teslimiyetin burcu olan Balık yükseliyor tutulma sırasında ve bitişi Koç ile yapıyoruz. Ben duygumuz değişebilir. Kabul ettiğimiz anda Koç’un hareket enerjisi devreye girer ve kendimiz için hareket etme gücünü bulabiliriz tüm olup bitenlerin ardından.
Bu tutulmadan önce etiğiniz niyetler, dilekler, …… olsa ne iyi olur, ah bir de şu …. Huyumu bir bıraksam, ……. Şöyle olsa yada neden başıma hep …. …. Geliyor ifadelerine dokunacak Mars ve hatırlarsak eğer ay tutulmasının da aktörlerinden biriydi kendisi yarım bırakmam işimi tamamlamaya geliyorum diyor. Geçen yıldan bu yana devam eden belki de bir dileğimize hizmet eden olayları kendimizi yada dışarıyı suçlamadan bir gözden geçirelim. Neler farklılaşıyor, sonucundan memnun muyuz? belki biraz yorulduk, biraz kırıldık, tek başımıza hissettik kendimizi ama aslında kim olduğumuzu fark ettik. İşte o niyetin hizmetinde tüm kırıldıklarımız, kızdıklarımız, kaybedip kazandıklarımız.

Biziz ayıran iyi- kötü diye gelen hep hayrımızadır, sonucunda deriz de yaşarken inkar ederiz.

Bu tutulmanın bşa rolünde olan Akrep burcu benim için müthiş etkileyicidir. Derin, tutkulu ve ruhsaldır. Hepimizin bir tarafı akrep ile temas eder haritalarımızda ama baskındır ama hafifdir  etkisi.
Bu tutulma başta akrep burcunda doğanlar olmak üzere, bu burçta gezegenleri olanları, sekizinci evde vurgusu yüksek olanları, yükselen akrepleri, Jüpiter akrepleri Akrep burcu bir cumhuriyetin üyeleri olarak neredeyse hepimizi etkileyecektir, hayırlısı ile kabulümüz kolay olsun.

Yeni ay ve tutulma için önerim kendinizle baş başa kalacağınız ve zihni uzağınızda tutacağınız eylem ne ise o halde olmanız. İster ibadet edin, ister meditasyon yapın yada yürüyüşe çıkın. Şükretmek, yenilenmek, tazelenmek, ruhsal olarak arınmak ve dilek dilemek  için güzel bir gün, hep beraber değerlendirelim. 

Çakra açma çalışmaları için güzel bir dönem, bu konuyla ilgili sitede bütünsel sağlık bölümünde tüm çakralarla ilgili yazıları bulabilirsiniz. 

Bu sefer niyet önerisi yazmıyorum,

''Allah herkese hakkında hayırlısını verir'' diyorum.

Sevgilerimle 

 

 

Yazar : Meltem Güner
Okunma Oranı : 1684 Kez Okundu.
Tarih : 23 Ekim
Paylaşın Yazdır Mail Gönder
Sonraki Yazı

Yorumlar (0Yorum)

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış !

Yorum Yazın

Sosyal
Sihirli Us Takvimi

29

Ağustos 2015

8. Ay,31 Gün,35. Hafta